Шпаклювання - це один з найвідповідальніших етапів підготовки стін під фарбування.

Саме від того наскільки якісно виконано шпаклювання, залежить кінцевий вигляд стіни.

У процесі шпаклювальних робіт може бути допущено ряд помилок, які буде вже важко виправити при наступних етапах ремонту.

У першу чергу, важливо, правильно вибрати вид шпаклівки: гіпсова, цемента чи полімерна. Найчастіше для виконання стартового шпаклювання застосовують сухі гіпсові шпаклівки, які характеризуються гарною адгезією з основою та зручністю у роботі. А от для виконання фінішного шпаклювання, найпопулярніші -  готові до застосування полімерні шпаклівки. Вони білосніжні та утворюють ідеально рівні поверхні під фарбування.

 

 

Перед шпаклюванням обов'язково потрібно вивчити основу, на яку  буде наноситися шпаклівка. Так, наприклад, наносити цементу шпаклівку на гіпсову основу не рекомендується, оскільки гіпсова основа має меншу міцність, а отже можуть виникнути відшарування. А от навпаки, наносити гіпсову шпаклівку на цементну основу, можна.

Грунтування поверхні є обов'язковим етапом не тільки перед фарбуванням, але і перед шпаклюванням. Саме грунтовка зміцнює основу та забезпечує краще її зчеплення зі шпаклівкою. Тут важливо пам'ятати - грунтовку наносимо перед кожним шаром шпаклівки!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Наступний момент - це товщина нанесеного шару шпаклівки: чим менше, тим краще. Умілому майстру достатньо нанести невеликий шар шпаклівки для того, щоб добре вирівняти стіну. У випадку, якщо шпаклівка наноситься товстим шаром, є ризик утворення нерівностей, відшарувань та тріщин.

Не менш важливо, правильно вибрати шпатель, яким наноситиметься шпаклівка. У першу чергу, звертаємо увагу на матеріал, з якого виконаний шпатель та на пружність - здатність повертатися у попереднє положення при згинанні. Найкращі експлуатаційні властивості мають шпателі з нержавіючої сталі. Чим пружніший шпатель, тим з ним легше буде працювати.

 

 

Після нанесення шпаклівки даємо їй час підсохнути (зазвичай, час висихання вказують на упаковці), і тільки тоді переходимо до її шліфування.

Отже, при шпаклюванні потрібно:

- правильно обрати шпаклівку;

- підготувати основу;

- наносити оптимальну товщину;

- вибрати найбільш зручний інструмент;

- дотримуватись рекомендацій виробника, які вказані на упаковці.