Кількість
|
Вартість
|
||
|
Щоб будинок став справжньою фортецею, де тепло і затишно у будь-який пору року важливо здійснити утеплення фасадів. Це дозволить значно знизити тепловтрати, тим самим скоротивши витрати на опалення. Дуже часто для цього використовують мінеральну вату, яка володіє відмінними експлуатаційними характеристиками. Мінеральна вата – це утеплювач, який складається з тонких мінеральних волокон базальту або скла, з'єднаних в'яжучими на основі фенолформальдегідів, бентонітових глин, акрилу або бітуму. Високий рівень теплоізоляції мінеральної вати забезпечується тим, що розташовані на відстані одне від одного мінеральні волокна утеплювача розділяються ідеальним теплоізолятором – повітрям.
Якщо говорити про вибір мінеральної вати для зовнішнього утеплення будинку або квартири, то вона повинна бути фасадною, так як вата для внутрішнього утеплення має інші властивості, вона зроблена таким чином, що має здатність відштовхувати вологу. Вагомою перевагою цього матеріалу є вогнестійкість. Його виробляють у вигляді листів або матів , але більшим попитом все-таки користуються плити. Щільність залежить від сфери застосування. Так, щільність фасадного утеплювача становить 100-135 кг/м3, щільність м’ягкого утеплювача ( для мансард, горищ) — 30-40 кг/м3. Товщина мінеральної вати в основному 50 мм, 100 мм. Рідше 150 мм. Найпопулярніший розмір фасадної мінеральної вати 600х1200 мм.
Мінеральна вата слугує утеплювачем не лише для фасаду, а й для даху. Тепле повітря завжди піднімається в гору, прогріває стелю та виходить через холодний дах. Тільки правильне утеплення стелі та даху дозволить утримати тепло в приміщенні. Для результативної теплоізоляції даху ми рекомендуємо використовувати базальтовий утеплювач щільністю 30-40 кг/м3. Кам’яну вату можна назвати ідеальним утеплювачем для даху, підлоги по лагам, перекриття з дерева, вентиляційних фасадів. Базальтова вата виготовляється з подрібнених гірських порід, має природне походження та не токсична. При виробництві формується у вигляді рулонів, плит та матів.
Основні переваги мінеральної вати як утеплювача :
• високий ступінь теплоізоляції
• екологічність
• вогневитривалість
• хімічна та біологічна інертність
• стійкість до деформації
• паро проникність
• низька вартість мінеральної вати
• звукопоглинання
Мінвата для утеплення не затримує вологу, тому не вкривається пліснявою. Зміщення точки роси проходить в середину приміщення. Надмірна волога в приміщенні може викликати проблеми зі здоров’ям, проте цього можна уникнути зберігаючи технології утеплення. Утеплення стін мінеральною ватою дозволяє заощаджувати на опалені в 3 рази більше коштів. Стіни утеплені ззовні – прогріваються, не віддають тепло та підтримують потрібний мікроклімат в приміщенні. Комбінована конструкція стіни має меншу вагу, тому фундамент – збереже цілісність без навантаження.
Для утеплення фасаду мінеральною ватою використовують якісний матеріал, високої щільності. Найпопулярнішими товарами з розділу “Мінеральна вата” є Мінеральна вата ТехноНіколь Технофас Ефект 1200х600х100 мм (у вигляді плит) та Мінеральна вата ROCKWOOL ROCKMIN UA 100 1000х600 (6м2) (26кг/м3) (у вигляді плит) . Придбати мінеральну вату за найкращими цінами у регіоні можна в мережі магазинів будівельних матеріалів «БеркутБуд» у містах Ужгород, Мукачево, Берегово та Хуст.