Кількість
|
Вартість
|
||
|
В умовах нашого клімату все більше людей замислюється про якісне утеплення будинку. Ефективним варіантом вважається утеплення зовнішніх стін пінопластом. Цей вид термоізоляції привабливий економічно завдяки невисокій ціні на матеріал. Утеплення фасадів пінопластом виконується частіше, ніж іншими матеріалами, оскільки він порівняно недорогий і задовольняє практично всі вимоги, які пред’являються до утеплювача. Утеплення плитами пінопласту товщиною 10 см підвищує опір теплопередачі стін на 2,5 м²К / Вт. Це дозволяє досягти рекомендованого для кліматичних умов України нормативного значення 3,3 м²К / Вт при утепленні будь-яких стін. Пінополістирол відрізняється мінімальним вологопоглинанням, а також завдяки малій питомій вазі, він практично не збільшує навантаження на фундамент.
Вибираючи, яким пінопластом утеплити будинок, не економте. Адже, щоб отримувати очікуваний ефект від утеплення фасаду пінопластом протягом довгих років, матеріал повинен бути якісним. Товщина пінопласту повинна бути не менше 10 см. Бажано використовувати для зовнішнього утеплення стін Пінопласт KEMA ПСБ-С-35 1000х500х100 мм або Пінопласт KEMA ПСБ-С-25 1000х500х100 мм. Вони мають більш високу міцність, ніж пінопласт низької щільності ПСБ-15. Плити Пінопласту KEMA ПСБ-С-35 1000х500х50 мм застосовуються для утеплення підлог. Утеплення стін пінопластом ззовні має проводитися в суху безвітряну погоду при температурі + 5- + 25 ° С. Стіни повинні бути добре просушеними, що не промерзлими.
Спосіб утеплення будинку буває зовнішній та внутрішній, але частіше використовується зовнішній метод. Основна причина - зміщення точки роси в сторону: вона не буде знаходитися ні в приміщенні, ні всередині самої стіни. Це означає, що при утепленні фасадів пінопластом стінки не будуть промерзати і руйнуватися. До того ж поверхні під пінопластом будуть акумулювати тепло, яке, відповідно, буде повільніше йти з приміщення, навіть при сильних заморозках і відсутності опалення. Система теплоізоляції будівель зсередини теж дає хороший результат, але пам'ятайте про зменшення площі приміщень. Це неминуче, оскільки у плит пінопласту є певна товщина (15-50 мм) і є ще оздоблювальні роботи - гіпсокартоном, наприклад. Намагайтеся віддавати перевагу пінопласту, виробники якого додають до його складу речовини, що перешкоджають загорянню (антипірени). Класи горючості пінопласту - Г1-Г4. Чим цифра нижче, тим менше здатність матеріалу підтримувати полум'я. Маркування пожежобезпечного, самозагасаючого пінопласту - ПСБ-С.
Якщо утеплювати з бажання раціонально використовувати тепло і оптимізувати витрати на опалення, пам'ятайте, що тут немає дрібниць, які можна було б упустити. Все, починаючи з того, який пінопласт вибрати для утеплення будинку, і закінчуючи видами штукатурки або міцністю сайдингу, має велике значення. Звертайтеся до надійних постачальників будівельних матеріалів, які відповідають за їх якість та надійність.