Гіпсокартон є важливим, а інколи навіть незамінним у багатьох процесах ремонтних та оздоблювальних робіт. Його використовують для вирівнювання стін та стель, ним обшивають колони та арки, нестандартної форми конструкції та інші нерівні поверхні.

У залежності від сфери застосування гіпсокартон поділяють на:
Звичайний гіпсокартон  — сірого кольору, використовується для приміщень без особливих вимог щодо волого- та вогнестійкості (спальні, вітальні тощо);
Вологостійкий гіпсокартон — зеленого кольору, призначений для приміщень із підвищеними вимогами щодо вологостійкості (ванни, кухні тощо). Важливо: не використовувати там, де є постійний прямий вплив води.
Вогнестійкий гіпсокартон — рожевого кольору, застосовується для захисту конструкцій від руйнування під час пожежі. Такий гіпсокартон є стійким та не руйнується протягом 45 хв. прямого впливу вогню. Для звичайного гіпсокартону даний показник складає 20 хв.

Також на ринку є спецальні види гіпсокартону: вогневологостійкий, акустичний, для підлоги та ін.

Найчастіше гіпсокартон буває таких розмірів (довжина х швирина х товщина):
- 2500х1200х12,5 мм;
- 2500х1200х9,5 мм;
- 2500х1200х6,5 мм.

Площа листа гіпсократону стандартного розміру (2500х1200 мм) складає 3 м кв.

Гіпсокартон товщиною 12,5 мм використовують для стін, рідше для стелі, 9,5 мм – для стелі, 6,5 мм – для арок.

Цікавим є той факт, що у кімнаті, де застосовується гіпсокартон, буде однаковий режим вологи. Крім цього, гіпсокартон є екологічним матеріалом.

Переваги гіпсокартону:
- легкість у обробці та монтажі;
- екологічність;
- добре поєднується з утеплювачами, що запобігає тепловтратам;
- пожежостійкість;
- кімнати, оброблені гіпсокартоном, зручні для проживання, адже у них відмінний мікроклімат;
- естетичність — за гіпсокартоном з легкістю можна сховати різні комунікації (проводку, труби та ін.).

Основні недоліки гіпсокартону:
- недостатня міцність, можлива крихкість. Саме тому гіпсокартон потребує особливо обережного транспортування та розвантаження;
- складність встановлення підвісних деталей на основу з гіпсократону (тумби, телевізори та ін.). Для безпечності розміщення підвісних елементів на основах з гіпсокартону рекомендується використовувати спеціальні кріплення для гіпсокартону.
- не найкращі показники звукоізоляції. Але цей недолік легко усувається завдяки поєднанню гіпсокартону з мінеральною ватою.


Розглянувши усі переваги та особливості гіпсокартону, можна сміливо сказати, що на сьогодні гіпсокартон – це “топовий” матеріал у внутрішніх ремонтних роботах.

БеркутБуд пропонує купити тільки перевірені бренди, тому, якщо мова йде гіпсокартон, то тільки Гіпсокартон Knauf.
Переходьте за посиланням та обирайте найкраще:  https://berkut.info/gipsokarton/