Одним з найважливіших етапів будівництва є влаштування покрівлі. Саме від якості  покрівельного матеріалу залежить надійність та довговічність майбутнього будинку. Тому рекомендуємо дуже відповідально підійти до вибору покрівельного матеріалу. Ми спробуємо Вам допомогти, описавши основні характеристики кожного з них.


Керамічна черепиця

Керамічна черепиця по праву заслуговує на звання “Покрівельний матеріал тисячоліття”, адже вже декілька століть поспіль займає чільне місце у рейтингу покрівельних матеріалів. Уявіть, що нею крили дахи ще у Стародавньому Римі та Стародавній Греції.

Керамічна черепиця — це синонім словам: міцно, надійно, довговічно (50-100 років), екологічно та, звичайно, естетично. Вона морозостійка, не горить та є стійкою до агресивних середовищ. У будинку, вкритому керамічною черепицею завжди буде затишно та комфортно (має хорошу шумоізоляцію).

Щодо краси керамічної черепиці, то тут не може бути жодних конкурентів: різноманіття форм, кольорів, текстур, покриття не залишать байдужими нікого.

Багато хто вважає, що керамічна черепиця є дуже дорогим матеріалом. Проте, це не так. Сьогодні на ринку є багато бюджетних варіантів, вартість яких, практично, не відрізняється від вартості,наприклад, металочерепиці.

Головний недолік керамічної черепиці — велика вага, яка робить навантаження на стіни та фундамент. Саме тому, ще на етапі закладання фундаменту потрібно визначитися з покрівельним матеріалом, який буде використано у майбутньому та врахувати всі технічні вимоги.


Бітумна черепиця

Стильна, сучасна, практична — це все про бітумну черепицю. Головна її перевага — гнучкість. Саме завдяки цій характеристиці бітумну черепицю можна використовувати для влаштування покрівель з найскладнішими та найнеординарнішими архітектурними рішеннями.

Бітумна черепиця володіє прекрасною шумоізоляцією, низькою теплопровідністю, стійкістю до корозії. На відміну, від натуральної черепиці, вона має покращену механічну стійкість, оскільки її неможливо подряпати чи розбити.

Одним з основних недоліків бітумної черепиці є відносна складність її монтажу.

Також важливим моментом є те, що покупцям при розрахунку кінцевої вартості м.кв покрівлі потрібно враховувати ще і вартість підкладкового матеріалу — плити ОСП.


Металева покрівля (металочерепиця та профнастил)

Одним за найпопулярніших покрівельних матеріалів є, все-таки, металева покрівля. ЇЇ основні переваги:

  • низька вартість як основного матеріалу, так і комплектуючих;
  • легкість та простота монтажу;
  • низька вага ( 3,5- 4 кг на м.кв., у той час як вага керамічної черепиці — від 12 до 48 кг на м.кв.);
  • вогнетривкість;
  • екологічність.

Проте, звичайно, є у неї і недоліки:

  • погана шумоізоляція ( всі звуки від дощу та зливи передаються у приміщення);
  •  металочерепиця є провідником холоду — має високий коефіцієнт теплопровідності — щоб вирішити цю проблему, рекомендується виконати утеплення;
  • погана стійкість до корозії — кородувати може метал у місцях зрізів, саме тому рекомендуєтся їх фарбувати спеціальниим фарбами.

На нашу думку, одним з найважливіших показників при виборі металочерепиці чи профнастилу, є товщина металу. Потрібно обирати матеріал з товщиною металевого листа не менше 0,45-0,5 мм.


Композитна черепиця

Композитна черепиця — це відносно новий вид покрівельного матеріалу. ЇЇ винайшли тільки у 1957 році. Композитна черепиця складається зі сталевого листа та покриття з кам’яної крихти.

У порівнянні з керамічною черепицею, композитна черепиця має невелику вагу — не більше 1,8 кг на м.кв, а завдяки покриттю з кам’яної крихти вона є стійкою до УФ-випромінювання, має прекрасну шумоізоляцію та утримує сніг на даху допоки він не розтане. Для прикладу, при використанні металочерепиці необхідно втсановлювати спеціальні снігозатримуючі елементи для запобігання лавиноподібним сходженням, які можуть бути дуже небезпечними для життя людини.

У порівнянні з металочерепицею, вона має кращу стійкість до корозії, навіть на місцях зрізів, оскільки сталевий лист ще додатково покривається алюмоцинком, а також кращу пластичність, що дозволяє монтувати її на складних конструкціях.

І нарешті, зовнішній вигляд композитної черепиці, дуже нагадує благородний вигляд керамічної черепиці.

Щодо мінусів такої черепиці, то їх зовсім не багато. Це висока вартість та складність монтажу (є не багато майстрів, які можуть влаштувати таку покрівлі, а також потрібні специфічні інструменти).


Цементно-піщана черепиця

Цементно-піщана черепиця характеризується тривалим терміном експлуатації (100-150 роів), має підвищену міцність, високу морозостійкість, пожежостійкість та стійкість до значних перепадів температур та УФ-випромінювання. Також така черепиця є шумоізоляційною та екологічно чистою.

Багато в чому цементно-піщана черепиця подібна до керамічної черепиці. Йде мова як про переваги: “багатий” зовнішній вигляд, легкість ремонту та реконструкції за потреби, так і про недоліки — велика вага.

Слід зазначити, що, на відміну, від інших вже згаданих матеріалів, така черепиця має мале різноманіття нарізки та обмежену кольорову гаму: червоні, зелені, чорні, коричневі, сірі та сині тони.

Всі вищеперераховані види покрівлі у різноманітних варіаціях форм, нарізки, кольорів та покриття, Ви можете з легкістю наочно побачити у наших магазинах. Наші менеджери, вислухавши Вас, підберуть саме той матеріал, який найбільше задовольнить ваші потреби!

Асортимент покрівельних матеріалів у наших магазинах дуже широкий та включає у себе всі вище перераховані види покрівлі.