Кількість
|
Вартість
|
||
|
Дюбель - різновиди та сфери застосування будівельного кріплення
Плануючи ремонт чи будівництво ви не зможете обійтися без зручного та якісного кріплення. Для правильного монтажу елементів в бетонних чи цегляних спорудах, вам необхідні будуть кріпильні монтажні елементи - дюбеля для з’єднання будь-якого матеріалу з основою. Дюбель незамінний при зведенні будівельних, теплоізоляційних та інших конструкцій.
Дюбель вбивний та дюбель розпірний з шурупом під ключ
Сутність конструкції дюбеля можна описати як гільза, втулка. Колись використовували замість дюбеля дерев’яний чопик, що потрібно було вбити в стіну перед тим, як туди збиралися вбивати цвях. Але це займало багато часу і не завжди був якісний та надійний результат. Зараз є новітні технології, що дозволяють за допомогою дюбеля кріпити матеріал до різних основ, таких як дерево, камінь, гіпсокартон, пустотіла цегла тощо.
Для кожної основи є свій вид дюбеля. Але є універсальні дюбеля, що підлаштовуються під матеріал основи. На ринку представлені різні види дюбелів: дюбель нейлоновий, дюбель поліпропіленовий, дюбель поліетиленовий, дюбель металевий та ін. У пластмасових дюбелів є один суттєвий недолік. Вони можуть загорятися, тому монтуючи пожежонебезпечні конструкції потрібно використати лише металеві дюбелі.
Металеві дюбелі виготовлюють з оцинкованої або нержавіючої сталі, що протидіє корозії. Зазвичай, складається дюбель з двох частин - розпірної та нерозпірної. Вибираючи дюбель, потрібно врахувати на який матеріал основи плануєте кріпити, яке передбачуване навантаження, особливість стіни на яку збираєтеся монтувати. Обов’язково враховуйте правила пожежної безпеки та можливе навантаження обираючи між пластиковим дюбелем та металевим дюбелем.
Дюбель для теплоізоляції
Окремий різновид дюбелів — дюбелі для систем теплоізоляції. Для монтажу теплоізоляційних систем можна використовувати тільки дюбель для пінопласту та мінеральної вати, в якого конструкція з капюшоном. Вони бувають звичайні та з подовженим розпором, який використовується для пустотілих матеріалів, таких як газоблоки або керамічні блоки. Теплоізоляційні матеріали мають особливі вимоги до монтажу. Вже давно при монтуванні теплоізолізаційних систем для надійності в поєднанні з клейовими сумішами використовують для додаткового кріплення дюбелі для теплоізоляції, що створюють надійну фіксацію листів пінопласту або мінеральної вати до різних основ, таких як, наприклад, цегла чи бетон.
За призначенням дюбелі для теплоізоляції кардинально різняться між собою. Для пінопласту використовується дюбель з пластиковим цвяхом, а для мінеральної вати потрібен дюбель з металевим цвяхом. Але при використанні дюбелів з металевими цвяхами є один ньюанс. Якщо не закрити металевий цвях в готовій конструкції, то він буде схильний до корозії. Для того, щоб цьому запобігти до кожного дюбеля прикріплений ковпачок. Але, на жаль, щоб пришвидшити роботу, майстри не завжди накривають металевий цвях і це значно зменшує надійність конструкції. Металевий цвях з термоголовкою-найкращий вихід із ситуації. Відволікатися на накривання кожного дюбеля не потрібно, а конструкція захищена.
Пластиковий дюбель для термоізоляції не схильний до корозії та не псує листи теплоізоляції. Довжина дюбелів для теплоізоляції буває від 70 мм до 220 мм. Дуже важливо правильно підібрати дюбель по довжині. Довжина дюбеля повинна бути на 60 мм більша за товщину утеплювача. Наприклад, якщо товщина утеплювача 100 мм, то дюбель потрібен не менший, ніж 160мм.
Щоб правильно розрахувати потрібну кількість дюбелів для теплоізоляції радимо застосовувати формулу: 8 дюбелів на 1м.кв матеріалу. Наш менеджер допоможе вам вибрати ті дюбелі, які задовільнять ваші побажання для різних монтажних операцій та дозволять якісно зафіксувати все - від великих конструкцій до легких меблів на будь-які основи. Адже, основою будь-якої системи є будівельне кріплення і дуже важливо правильно підібрати дюбель, щоб отримати високу якість та довговічність ремонтних та будівельних робіт.