Дуже часто у величезному асортименті інтер’єрних фарб покупець просто не знає на чому зупинити свій вибір. Ми спробуємо розставити акценти для того,щоб допомогти вам вирішити цю непросту задачу!

Всі дисперсійні фарби поділяються на такі види: акрилові, латексні,  вінілові, силіконові, вапняні, силікатні. Найпопулярнішими на сьогоднішній день інтер’єрними фарбами є акрилові та латексні. 

Акрилова фарба характеризується такими властивостями як добра покривна здатність, стійкість до стирання, високий ступінь білизни, низька вартість. Акрилова фарба — паропроникна, що дозволяє стінам “дихати”. Така фарба призначена для цементних, вапняних, гіпсових та дерев’яних основ.

Інший вид фарби — латексна. Вона володіє такими ж властивостями як і акрилова фарба, але має покращену покривну здатність, а також стійкість до миття. Крім того, такі фарби зручніші при нанесенні, оскільки ,практично, не розбрискуються. Проте вартість латексної фарби буде вища від вартості акрилової фарби. Латексну фарбу рекомендовано застосовувати для  цементних, вапняних, гіпсових та дерев’яних основ, а також для шпалер, які призначенні під фарбування.

Наступна класифікація фарб — це ступінь блиску. Так, фарби бувають глянцеві, шовковисто-глнцеві, матові та глибокоматові. Тут потрібно знати, що глянцеві фарби, практично, не вбирають бруд та легше миються. Проте матові фарби добре маскують незначні недоліки поверхні, а також володіють кращими естетичними властивостями: створюють затишок у приміщенні.

За стійкістю до вологого стирання фарби розділяють на 5 класів: 1-й та 2-й клас є найбільш стійкими до стирання, добре піддаються очищенню.

При виборі фарби також потрібно звертати увагу на її розхід та покривну здатність, адже від цього безпосередньо залежить скільки коштів ви витратите у результаті. Наприклад, ви можете придбати дешеву фарбу з поганою покривною здатність, яку в результаті, для досягнення “нормального” вигляду стіни чи стелі, потрібно буде наносити декілька разів. В той час, коли дорожчу фарбу з кращою покриваністю та меншими витратами достатньо нанести 1 раз.

Оскільки з обраною інтер’єрною фарбою вся ваша сім’я буде контактувати щодня, рекомендуємо обирати тільки ті фарби, які є екологічними — мають екологічний сертифікат.

Підводячи підсумки, хочемо сказати, що сьогодні виробники намагаються допомогти кінцевому споживачу зробити правильний вибір і вже у назві фарб вказують їх призначення. Наприклад, фарба для кухні, фарба для ванни, для дитячої кімнати та ін. Тобто, якщо фарба призначена для дитячої кімнати, вона обов’язково є стійкою до миття, а також екологічно чистою. У випадку, якщо фарба передбачена для ванни та кухні, вона володіє покращеними водовідштовхуючими властивостями, а також легко піддається очищенню від різних забруднень.

Зробивши правильний вибір фарби, обов’язково потурбуйтеся і про правильність її нанесення!