office@berkut.info

На що звертати увагу при виборі фарби?

Дуже часто у величезному асортименті інтер’єрних фарб покупець просто не знає, на чому зупинити свій вибір. Ми спробуємо розставити акценти для того, щоби допомогти вам вирішити цю непросту задачу!

Всі дисперсійні фарби поділяються на такі види: акрилові, латексні, вінілові, силіконові, вапняні та силікатні. Найпопулярнішими на сьогоднішній день інтер’єрними фарбами є акрилові та латексні.

Акрилова фарба характеризується такими властивостями, як добра покривна здатність, стійкість до стирання, високий ступінь білизни, низька вартість. Акрилова фарба — паропроникна, що дозволяє стінам «дихати». Така фарба призначена для цементних, вапняних, гіпсових та дерев’яних основ.

Інший вид фарби — латексна. Все, як у акрилової, але має покращену покривну здатність та стійкість до миття. Такі фарби зручніші при нанесенні, оскільки практично не розбризкуються. Але і вартість латексної фарби – вища, ніж акрилової. Латексну фарбу рекомендовано застосовувати для цементних, вапняних, гіпсових та дерев’яних основ, а також для шпалер «під фарбування».

Важлива характеристика фарб — це ступінь блиску. Вони бувають глянцеві, шовковисто-глянцеві, матові та глибокоматові. Глянцеві фарби практично не вбирають бруд та легше миються. Проте матові фарби добре маскують незначні недоліки поверхні, естетичніші, створюють затишок у приміщенні.

За стійкістю до вологого стирання фарби розділяють на 5 класів: 1-й та 2-й клас є найбільш стійкими до стирання, добре піддаються очищенню.

При виборі фарби також потрібно звертати увагу на її розхід та покривну здатність, адже від цього залежить, скільки коштів ви витратите у результаті. Наприклад, ви можете придбати дешеву фарбу з поганою покривною здатністю, яку доведеться наносити декілька разів. У той час як дорожчу фарбу з кращою покривною здатністю та меншими витратами достатньо нанести один раз.

Оскільки з обраною інтер’єрною фарбою вся ваша сім’я буде контактувати щодня, рекомендуємо обирати тільки ті фарби, які є екологічними — мають екологічний сертифікат.

Підводячи підсумки, хочемо сказати, що сьогодні виробники намагаються допомогти кінцевому споживачу зробити правильний вибір і вже у назві фарб вказують їхнє призначення. Наприклад, фарба для кухні, фарба для ванни, для дитячої кімнати тощо. Якщо фарба призначена для дитячої кімнати, вона обов’язково є стійкою до миття, а також екологічно чистою. У випадку, якщо фарба передбачена для ванни та кухні, вона має покращені водовідштовхуючі властивості, легко піддається очищенню від різних забруднень.

Зробивши правильний вибір фарби, обов’язко потурбуйтеся і про правильність її нанесення!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *