office@berkut.info

Який матеріал обрати для утеплення фасаду?

З кожним роком у нашій країні, як і у всьому світі, все більше і більше уваги приділяється енергоефективності будівель та збереженню тепла як зі сторони забудовників, так і зі сторони власників приватних будинків.

Одне з найчастіших питань, яке виникає у наших покупців: Який матеріал обрати для утеплення фасаду?

На сьогоднішній день найпопулярнішими утеплювачами на будівельному ринку є пінопласт та мінеральна базальтова вата. Кожен з них має свої переваги та недоліки.

Так, пінопласт характеризується такими властивостями як:

 • низька паропроникність (“не дихає”);

 • простота та зручність монтажу;

 • точність геометричних розмірів;

 • мала вага;

 • низька вартість.

З іншої сторони, пінопласт – це матеріал, який має дуже низьку паропроникність та високу горючість. Саме тому при утепленні пінопластом потрібно робити протипожежні пояси з мінеральної вати через кожні три поверхи і у віконних та дверних отворах.

Одним з основних недоліків пінопласту є те, що при горінні він виділяє шкідкливі речовини. Також матеріал має невисоку міцність та піддається пошкодженням з боку гризунів, комах та птахів.

У використанні пінопласту є певні обмеження щодо поверховості будівель. Його заборонено використовувати для житлових будинків висотою більше 26,5 м (дев’ятиповерхові і вище). Такі будівлі утеплюються, виключно, мінеральною базальтовою ватою.

Перевагами мінеральної вати є:

 • висока паропроникність;

 • екологічність;

 • негорючість (під дією високих температур матеріал плавиться, не виділяє токсичні речовини);

 • хороші звукоізоляційні властивості.

Недоліки мінеральної вати – це:

 • значно вища вага, ніж у пінопласту;

 • легко вбирає вологу (при потраплянні вологи у матеріал, він втрачає свої теплоізоляційні властивості);

 • висока вартість;

 • складність монтажу (будівельники мають бути у спеціальному одязі та респіраторах, оскільки пил, який виділяється у ході робіт може негативно вплинути на шкіру, очі та інші органи).

Щодо, власне, теплоізоляційних властивостей обох утеплювачів, то вони приблизно одинакові.

Якщо порівнювати економічну складову, то вартість системи утеплення з використанням пінопласту нижча, ніж з використанням мінеральної вати. Тут, обов’язково, потрібно враховувати не тільки вартість основного матеріала — утеплювача, але і супутніх товарів. Так, комплектуючі товари до мінеральної вати, зазвичай, дорожчі, ніж для пінопласту, оскільки до них висувається більше вимог. Наприклад, термоізоляційний дюбель для кріплення мін.вати має бути з металевим стержнем, у той час, як для пінопласту може бути використаний зі звичайним пластиковим стержнем.

Як зазначалося вище, мінеральна вата має високий показник паропроникності, тому і декоративна штукатурка, якою буде оздоблюватися фасад будинку з використанням мін.вати має бути “дихаючою”, тобто на силіконовій, силікатній чи силіконово-силікатній основі. Для пінопласту можна використати акрилову штуратурку, яка має низьку паропроникність, як і сам утеплювач, та найнижчу вартість серед усіх видів штукатурок.

Зробити кінцевий вибір покупцю на користь одного з утеплювачів допоможе розставлення пріоритетів. Якщо для Вас визначальним показником є екологічність та оптимальний мікроклімат у приміщенні, обирайте мінеральну вату. Якщо ж Ви бажаєте зекономити та полегшити роботу майстрам, тоді – пінопласт!

Який би з матеріалів Ви не обрали, варто пам’ятати, що для того, щоб отримати енергоефективний довговічний фасад будинку потрібно дотримуватись технології влаштування системи утеплення (використання спеціальних клеїв, дотримання необхідної кількості дюбелів на 1 м.кв., виконання робіт у дозволених діапазонах температур та ін.).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *